Všichni členové NFL vzdávají hold legendárnímu Johnu Maddenovi
30 Dec

Všichni členové NFL vzdávají hold legendárnímu Johnu Maddenovi

Každý profesionální tým má nejen mnoho vynikajících hráčů, ale stejně důležitý je i hlavní trenér a trenérský tým. Fanoušci nyní chválí trenéra New England Patriots Billa Belichicka, ale stejně dobrý je i bývalý kouč Las Vegas Raiders John Madden. V úterý však média informovala o nečekané smrti Johna Maddena a prezident NFL řekl, že všichni členové vzdali legendě hold.

Kariéra Johna Maddena nebyla úspěšná, jeho nfl dresy s číslem 77 se objevoval spíše v tréninkových kempech. Byl vybrán Philadelphia Eagles v NFL draftu v roce 1958, ale rozhodl se odejít do důchodu, než měl šanci stát se profesionálním hráčem. V roce 1967 byl John Madden najat Las Vegas Raiders jako trenér linebackerů. O dva roky později byl jmenován hlavním trenérem týmu. Stal se také nejmladším hlavním trenérem v lize. John Madden byl jako hlavní trenér velmi úspěšný. S Las Vegas Raiders nikdy nezažil neúspěšnou sezónu.

Oblíbeným Johnem Maddenem je Dres Oakland Raiders. Tým vyhrál Super Bowl v roce 1977. Po Johnu Maddenovi, který také vstoupil do Síně slávy jako hlavní trenér Las Vegas Raiders, je pojmenován i zápas amerického fotbalu. Přestože tato legenda všechny opustila, stále je pro mnoho lidí vzorem.

Populární vyhledávání